top of page

ברוכות וברוכים

היוגה ששורשיה מתחילים איי-שם לפני אלפי שנים שרדה עד לימינו. תרגול היוגה עבר שינוי שמותאם לימים המודרניים ולצרכים המשתנים של הזמ. עבורי תרגול יוגה הוא מקום של שקט ודרך חיים. הוא הבסיס שממנו יוצאים והבית שאליו חוזרים. התרגול הגופני עוזר לפרוק את המתחים ששוקעים ברקמות הגוף ולשמור על גמישות פיזית ומחשבתית. תרגולי המדיטציה מאפשרים לי להשקיט את המחשבות, ותרגילי הנשימה שמתלווים אליהם מנקים את דרכי הנשימה והאנרגיה, ומחזקים את המערכת העצבית. ההעמקה שלי בפילוסופיה של היוגה כדרשנה (נקודת מבט על המציאות) מלמדת אותי על מערכות היחסים של האדם עם עצמו, עם הקהילה שבה הוא חי ועם הכוחות המטא-פיזיים שאינם נגישים לנו במצב תודעתי יומיומי, אלא מתוך תרגול מעמיק בהנחייה של מורה.

התחלתי לתרגל יוגה גופנית לפני למעלה מעשור, כי זה הרגיש לי טוב ונעים בגוף.

ככל שהמשכתי לתרגל נפתחו בי שערים עמוקים יותר אל כוחות התודעה.

בעקבות פציעה בגב התחלתי את מסע הריפוי שלי ואת לימודי היוגה תרפיה, ולבסוף הצלחתי להשתקם ב 100 אחוזים , וכיום מטפלת באמצעותה. כוחה של היוגה ככלי טיפולי הוא אוצר!

הנשימה היא כלי טיפולי נוסף שאני משתמש בו בשיעורים ובטיפולים.זוהי מערכת מתוחכמת שמשפיעה ישירות על איכות החיים - אם בטיפוןל בחרדות, בקשיי נשימה, בלחץ דם גבוה, בעיות שינה, אסטנמה וכדומה, לנשימה יש נגיעה בכל מצב רגישי ותודעתי ופיזי, ודרכה ניתן להשפיע על מצבים אלה. למרות שלנשום זה דבר טבעי שאיננו נותנים עליו את הדעת, נשימה מודעת יכולה לשנות חיים!

היוגה בשבילי היא דרך של הפשטה. היא עוזרת לנו לפשוט את מה שלא נחוץ לנו  בחיים ומלמדת איך לראות את הדברים בפשטות ובצורה ברורה יותר. היא גם פשוטה בבחינת התרגול הגופני, זאת אומרת שלא צריך לבצע תנוחות מורכבות בשביל לחוות אותה במלואה.

המזרון הוא מעבדה. אני מתחילה תרגול עם שאלה ואז בוחנת אותה תוך כדי תנועה. כמו למשל, האם אני מבצעת את התנוחות מתוך קשב לגוף או מתוך הרגל? האם אני יכולה להתבונן במחשבות תוך כדי ולראות מה עולה? האם אני נושמת ואיזו איכות יש לנשימה שלי? האם יש בי דחיסות, עייפות, או קלילות ותנועה חופשית? האם שמתי מטרה לתרגול או שאני רק מאפשרת לו לעבור דרכי?

לא בכח ולא בכל מחיר. אם אני מוצפת והראש טרוד ועמוס מחשבות והגוף נע ללא תשומת הלב שלי, אז אני יורדת מהמזרון כי אני יודעת שאני עלולה להיפצע ולפגוע בעצמי. היוגה למדה אותי להגביר את הקשב פנימה.

היא אוצר ארכיאולוגי של חכמה. ככל שאני מתרגלת אותה על המזרון ומחוצה לו, מתגלות עוד שכבות של הבנה וכלים מעשיים להתנהלות מיטיבה בחיי היומיום. זה אינסופי ומתבטא בחיזוק היכולת לקבל החלטות, בטיפוח ההקשבה לאחרים ולעצמי, בצימצום השיפוטיות והגברת הרגישות לסובבים ולסביבה, בלדייק את עצמי, בראייה רחבה ובשחרור שליטה.

ההוראה עבורי היא כמו פעולת גינון. אני טומנת זרעים של שינוי ומטפחת אותם במתרגלות ובמתרגלים.

 

תשאלו את עצמכם מה הדבר שאתם הכי זקוקים לו היום- שקט? נשימה? תנועה? הקשבה? יציבות? חיזוק? ריפוי? ואשתדל להוביל אתכם לשם, ממש כמו שהמורים שלי הדריכו אותי.

סטודיו יעליוגה פועל בשני סניפים- סניף פרדסיה וסניף אבן יהודה.

קישור ללוח השיעורים בסניפים

יוגה תרפיה
Yoga teacher supporting a student

יום אחד/אהרון בס

יום אחד מישהו יגש אליך ויגיד:

"אתה יודע, בזכותך הגעתי למה שאני היום"

ואתה תופתע ותגיד: "באמת?!"

כי יהיה קשה לך להאמין שאתה, ממש אתה

עשית טוב מבנאדם. ואז תיזכר בערגה איך פעם מישהו עשה לך

בדיוק אותו הדבר ופתאום תבין יותר מכל

רגע אחר בחייך

כמה כולנו קשורים ואיך פעולה קטנה שלנו

היא אדוה בימת החיים שהופכת לנחשול

ענק וכביר של שאיפה לטוב אצל אחר

בדיוק כמו שקרה פעם, גם אצלך.

bottom of page